Každý se s něčím pereme. Pomáhejme si navzájem. Sdílejme příběhy

Před rokem válečný konflikt na Ukrajině změnil svět. Mír v Evropě už není samozřejmost. Proto víc než kdykoli jindy záleží na každém z nás, abychom dokázali změnit to, co můžeme. Nezapomínejme na ostatní. V těžkých dobách záleží na maličkostech.

Lhostejnost zabíjí. Kampaň obecně prospěšné společnosti Elpida vyzývá k tomu, abychom se nestyděli si pomáhat a abychom dokázali pomoc nabídnout. Senioři v Elpidě pomáhají ukrajinským dětem i dospělým, aby se jim u nás žilo líp. Učí je český jazyk a snad alespoň trochu pomáhají zapomenout na trauma z války. 

Kde začít?

  • Zjistěte, zda vaši pomoc nepotřebuje někdo ve vašem okolí
  • Zmapujte si organizace v okolí, kde se budete moci zapojit jako dobrovolník
  • Pošlete nám váš příběh, inspirujte ostatní
  • Doučujte děti nebo lektorujte seniory v Elpidě

Sdílíme jeden svět. Sdílejme příběhy

Pomáhejme a inspirujme ostatní!

Každý se s něčím pereme. Překročme práh lhostejnosti a zeptejme se sousedky, zda třeba nepotřebuje dojít na nákup. Sdílíme jeden svět a ten bude takový, jací budeme my.

Chci sdílet můj příběh

Chci si přečíst příběhy pomoci

obrázek-1
obrazek-2

Jste senior z Prahy? Pomáhejte s Elpidou

Elpida dlouhodobě pomáhá seniorům zůstat sebevědomou a respektovanou součástí společnosti. Nyní pomáhají i její klienti - senioři. V rámci dobrovolnického programu doučují češtinu a usnadňují život těm, kteří se ještě v Česku necítí jako doma, anebo působí v Elpidě jako lektoři - dobrovolníci.


Chci doučovat děti

Chci lektorovat seniory

Projekt podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpory.občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The ActiveCitizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.