Content Page

Co děláme

Už 20 let realizujeme dlouhodobé projekty na podporu aktivního a naplněného života seniorů a provázíme je náročnými životními situacemi. Provozujeme dvě vzdělávací a kulturní centra pro seniory z celé Prahy, nabízíme program online, bezplatnou telefonickou Linku seniorů 800 200 007, vydáváme časopis Vital, založili jsme značku Ponožky od babičky, nahráváme podcast OLD's COOL, máme dámský pěvecký sbor, pořádáme výstavy, workshopy a mnohé další.

Jiří Hrabě

„Celé generace usiluje lidstvo o to, abychom žili déle a zdravěji. Důležité ale je, aby byl život nejen dlouhý, ale také smysluplný a naplněný. Elpida je tady proto, aby současným i budoucím seniorům pomáhala tuto náplň hledat.“

Jiří Hrabě, ředitel Elpidy

Vzdělávací centra

Vzdělávací a kulturní prostor pro aktivní stáří nabízí široké spektrum kurzů, tvůrčích dílen i pohybových lekcí, přednášek, poraden a spoustu kulturního i komunitního programu. Jsme v Praze i on-line.

PROHLÉDNOUT PROGRAM
Vzdělávací centra

Dobrovolnictví

Dobrovolnický program nabízí klientům Elpidy i dalším zájemcům prožívání radosti skrze sdílení a smysluplné trávení volného času s těmi, kteří to nejvíc potřebují.

ZAPOJTE SE →

Lektørem Dánský model

Vyzkoušejte si roli lektora, přednášejícího nebo organizátora aktivit a přispějte do programu Centra Elpida. Každý umí nebo zná něco, co může předat druhým.

ZAPOJTE SE →

Elpida do domu

Elpida do domu je projekt, který přenáší program obou poboček Centra Elpida až do vašeho obýváku. To vše on-line.

PŘIPOJTE SE →

SEFTE

Lektorská akademie Senior Friendly Teacher je vzdělávací kurz pro lektory, knihovníky, učitele a organizátory v oblasti vzdělávání seniorů.

PŘIHLASTE SE →

Linka seniorů

Linka seniorů je registrovaná sociální služba telefonické krizové pomoci, dostupná seniorům a pečujícím o seniory na bezplatném čísle 800 200 007 denně od 8 hodin ráno do 20 hodin večer.

ZÍSKEJTE POMOC
Linka seniorů

KONFERENCE

Pořádáme celostátní odborné konference pracovníků krizové intervence, které se účastnií odborníci z celé ČR.

AKTUÁLNÍ INFORMACE →

KAMPANĚ

Dnes neumírej. Proč bychom měli mluvit o sebevraždách? Na světě zemře z vlastního rozhodnutí 1 člověk každých 40 vteřin.

Podpořte své blízké →

PONOŽKY OD BABIČKY

Ponožky od babičky plete 200 pletařek z celé České republiky. Každý pár je originál. Každá má svůj styl. Jejich zakoupením podpoříte babičky pletařky, ale také ostatní seniory a aktivity v Centru Elpida.

Prohlédněte si
Linka seniorů

Časopis Vital

Vital je čtvrtletník, který spojuje generace. Píšeme v něm o stáří – takovém, jaké je a jaké by být mohlo. Každé tři měsíce přinášíme původní témata a rozhovory s inspirativními osobnostmi. Najdete v něm také povídky českých spisovatelů, tematické články o zdraví, kultuře a nových technologiích.

Prohlédnout časopis
Časopis vital