Content Page

O Elpidě

Elpida je nezisková organizace, která od roku 2002 podporuje seniory v aktivním životě. Provozuje 2 vzdělávací centra v Praze, celorepublikovou bezplatnou telefonickou Linku seniorů 800 200 007, vydává časopis VITAL, má dámský pěvecký sbor Elpida a stojí za projektem Ponožky od babičky. Elpida je průkopníkem mediálního vzdělávání seniorů a leaderem ve vzdělávání pracovníků se seniory v lektorské akademii SEFTE. V současné době připravuje unikátní e-learningovou platformu, která umožní seniorům z celé ČR lepší přístup ke vzdělávání i kultuře.

JSME ELPIDA

Jsme tým srdcařů. Mezi námi jsou milovníci excelových i čokoládových tabulek, fanoušci ranních porad i pozdních příchodů, experti přes granty i vzdělávání seniorů.

Každý jsme jiný, přesto proto nám to tak klape. Máme totiž stejný cíl.

Náš tým
Vzdělávací centra

PÍŠEME HISTORII

Ke vzniku Elpidy a směřování stojí v úvodu první výroční zprávy: “Projekt určený všem seniorům ke zkvalitnění jejich života. Jeho záměrem je zapojit seniory do aktivního života organizováním společných akcí, informovat je a vzdělávat, a zároveň vytvořit komunitu lidí, která se stane jejich zázemím a oporou.” Jednotlivé projekty na podporu naší mise vznikaly postupně.

20 LET ELPIDY
Vzdělávací centra

Děkujeme!

Když je vám dvacet jako Elpidě, stojí za to se ohlédnout. Když to uděláme my, vidíme za sebou nejen tisíce lidských příběhů, ale také pomoc od jednotlivců a firem, bez kterých bychom nemohli pomáhat.

NAŠI PARTNEŘI
nadace O2 NN MPSV Magistrát Praha Evropská unie Transitions Dům zahraniční spolupráce GSK

Kde všude pokvete vaše podpora? 

Co všechno společně dokážeme můžete sledovat na FB, IG, LI nebo v médiích.

DALŠÍ →

Další informace