Nejlepší dárky nosí Elpida

~ tipy na ty nejlepší (vánoční) dárky ~ Ponožky od babičky

Značku Ponožky od babičky jsme založili, abychom podpořili seniory. Darovaná nepotřebná příze putuje za více jak 200 babičkami, které z ní pletou hřejivé ponožky. Jejich koupí podpoříte nejen pletařky, ale také další aktivity pro seniory v Centru Elpida. Ponožky od babičky vás zahřejí nejen na nohou, ale i u srdce. Na papírovém přebalu najdete jméno pletařky, která upletla právě vaše ponožky. V ponožkové galerii Elpidy si pak můžete přečíst její příběh. Ponožky vybírejte a kupujte na www.ponozkyodbabicky.cz

Trika OLD's COOL & STÁŘÍ JAKO VYŠITÝ

Pro ty, kdo chtějí filozofii OLD’s COOL nosit na prsou, jsme navrhli dámská a pánská trička. Trika OLD’s COOL vznikla původně pro zpěvačky ze sboru Elpida, ale lidé si je zamilovali natolik, že jsme se rozhodli vyhovět všem nadšencům. Trika STÁŘÍ JAKO VYŠITÝ jsou z limitované edice, která vznikla ve spolupráci s KundyCrew. Tahle čtveřice cynických děvčat ukradla svým babičkám jejich poslední zábavu a začala vyšívat. Výšivku, která vznikla speciálně pro nás, jsme si nemohli nechat pro sebe. Mít stáří jako vyšitý tak nebylo nikdy jednodušší a hlavně pohodlnější.

Časopis Vital

Vital, časopis, který Elpida vydává. Rádi o něm říkáme, že spojuje generace. Každé tři měsíce v něm přinášíme původní témata a rozhovory s inspirativními osobnostmi. Jak ty generace propojujeme? Tím, že píšeme i o stáří – takovém, jaké je a jaké by být mohlo. A píšeme o něm tak, aby to bavilo i třicátníky. (Stáří je totiž zatím jediný známý způsob, jak se dožít vysokého věku.) Vital nás zkrátka baví a baví nás i přestava, že se by ho lidé mohli dát svým rodičům, prarodičům nebo třeba oblíbené sousedce, která tráví dny sama, coby vánoční dárek. Předplatit ho jde jednoduše online a předplatné lze snadno věnovat jako dárek & obratem si vytisknout dárkový certifikát. Vital je totiž ten nejlepší vánoční dárek. Který trvá celý rok. A nestárne. Roční předplatné navíc stojí jen 276 Kč (což je 0,70 haléřů denně nebo třeba 6 flatwhitů).

Kurz v Centru Elpida

Koupili jste (pra)rodičům mobilní telefon, ale už nemáte sílu je s ním naučit pracovat? Chtěli byste jim dodat sebevědomí, aby se nebáli cestovat, a pomoci jim k tomu, aby se na cestách domluvili? Věnujte jim poukázku na některý z kurzů, které v rámci dvou pražských poboček pořádá Elpida. Spektrum aktivit je širší než široké – kromě oblíbených počítačových a jazykových kurzů patří mezi favority například dílna YouTuberingu, senior cirkus s chlapci ze souboru LaPutyka nebo cyklus Život v době informační, který seniorům pomáhá s orientací v mediálním světě. Poukázky je možné koupit online.

Pokud je vám organizace Elpida sympatická, můžete ji podpořit byť třeba malým darem. Za každých 50 Kč umožníte jednomu člověku zúčastnit se některého z kurzů. Za 100 Kč dovolíte jednomu seniorovi, který se ocitl v tíživé životní situaci, zavolat na Linku seniorů. Vašich 400 Kč bude prostřednictvím časopisu Vital dělat celý rok radost hned lidem v pečovatelském domě. DĚKUJEME!

Elpida

Elpida znamená řecky naděje. Je to ale také jméno organizace, která pomáhá seniorům stát se sebevědomou a respektovanou součástí společnosti. V duchu motta Old’s Cool mění Elpida pohled na stáří – provozuje vzdělávací a kulturní Centrum Elpida pro seniory z celé Prahy a krizovou Linku seniorů, založila značku Ponožky od babičky, vydává časopis VITAL, pořádá mezigenerační Old's Cool festival. Zkrátka se snaží, aby čeští senioři vedli plnohodnotný & veselý život.