Nová módní vlna od ponožkářek z Elpidy

I ze starých svetrů se
dá uplést nová módní vlna.

Umí to naše ponožkářky.

Koloběh vlny začíná u nás v Elpidě, obecně prospěšné společnosti, která podporuje seniory v aktivním životě. Sbíráme starou vlnu a tu posíláme našim ponožkářkám. Každá má jiný styl a každý pár je tedy originál. Za každé ponožky dostanou babičky honorář a výdělek ze všech prodaných se zas vrátí do seniorského centra Elpida. Hlavně klid a nohy v teple. Klasické pletené ponožky jsou zpět. Začíná pletená revoluce.

Babičky ponožkářky

Hladce a od srdce pletou ponožkářky, kterých je v současné době více než 160 z celé České republiky. Díky nim jsou teď staré dobré pletené ponožky zase cool. Podívejte se na naší mapu, abyste věděli odkud pochází zrovna vaše nové ponožky.

Módní vlna recyklace

Recyklace je důležitým motivem pro Elpidu a také pro náš Old´s cool ReFestival. Víme totiž moc dobře, že co je staré, může být cool, může být inspirací. A tak se ze starého svetru stanou módní ponožky a v babičkách objevíte výstřední designerky.

Na obalu každých ponožek najdete jméno autorky, která ponožky upletla, aby se to nepletlo a věděli jste od koho si objednat další. Nebo budete chtít zkusit jiný styl? Prohlédněte si galerii různých stylů našich ponožkářek. U nás novou módní vlnu udávají babičky.

Hladce obrace
workshop pletení a háčkování

Ve spolupráci s novinářkou Veronikou Ruppert (Radio Wave, Modeschau) pořádáme mezigenerační workshopy pletení a háčkování určené široké veřejnosti. Návštěvníci se naučí, jak se pletou ponožky a to přímo od babiček pletařek zapojených do projektu Ponožky od babičky. Kromě nich zveme pravidelně mladé designérky, které ve své tvorbě používají pletací či háčkovací techniky, které na malých projektech (čepice, nákrčníky, pouzdra na tablety, mobily apod) předvedou návštěvníkům. Prvních workshopů se zúčastnila:

Vedle setkání s tradiční ruční technikou jsou workshopy Hladce obrace také příležitostí k recyklaci a sběru nevyužité vlny. Pokud vám doma zabírají místo nevyužitá klubíčka, můžete je předat do nových rukou právě na workshopu.

Aktuální workshop
Hladce obrace v Ponožkách od babičky

MINT: Prague Fashion Market
26.11.2016, od 10 do 19h
Pražská tržníce, Bubenské nábřeží 306/13, 170 04 Holešovice

Veronika Ruppert

Redaktorka Radia Wave připravuje pořad o české autorské módě Modeschau, natáčí rozhovory a reportáže o módním designu a průmyslu. Provází také denním proudovým vysíláním Radia Wave On Air. Vedle práce pro RW spolupracuje na pořadu Zaostřeno pro Český rozhlas Plus, píše a pracuje na stylingu módních editorialů pro časopisy Blue Paper, Zen, Proč Ne?!, For Men, Newsweek Česko a další. Je členkou Akademie designu České republiky a kurátorkou módní selekce festivalu designSUPERMARKET. Pořádá diskuse, komentované projekce a workshopy. Kurátorsky spolupracuje na mezigeneračních workshopech pro Old´s Cool ReFestival, podporuje projekt Ponožky od babičky.