Řekněte letos STOP nevhodným dárkům, na které se jen práší

~ tipy na ty nejlepší (vánoční) dárky ~

Také vám dělá radost dávat dárky, které skutečně potěší? Proseniorská organizace Elpida vám pomůžeme vyřešit letošní Vánoce bez rozpaků.

Řekneme letos společně stop nevhodným dárkům, na které se jen práší...?

řešení č. 1 – Ponožky od babičky

Ponožky plete více než 200 babiček z celé České republiky, každá má svůj styl, proto je každý pár originál. Na papírovém přebalu najdete jméno pletařky, která upletla právě vaše ponožky. V ponožkové galerii Elpidy si pak můžete přečíst její příběh.

Ponožky od babičky dávají práci a radost z pocitu užitečnosti babičkám a zároveň podporují chod vzdělávacího a kulturního Centra Elpida. Ponožky od babičky tak hřejí hned dvakrát – na nohou i na srdci. A navíc vám pomohou rozplést KAŽDOU životní zápletku.

A protože Elpida fandí recyklaci, model KLASIK je pletený z darovaných klubek. Ponožky vybírejte a kupujte na www.ponozkyodbabicky.cz

řešení č. 2 – Časopis VITAL

Záleží vám na tom, aby vaši rodiče, prarodiče nebo třeba oblíbená sousedka, která vám zalévá kytky, když zrovna nejste doma, měli kolem sebe neustále dost inspirace?

Díky projektu Ponožky od babičky hřeje Elpida lidi na nohou. O jejich duši se pak stará VITAL, časopis, na kterém se podílí přední novináři, spisovatelé a špičky napříč obory. Roční předplatné VITALu stojí 276 Kč (což je 0,70 haléřů denně nebo třeba 6 flatwhitů).

VITAL můžete předplatit jednoduše online na www.casopisvital.cz a předplatné můžete věnovat jako dárek & obratem si vytisknout dárkový certifikát. VITAL je zkrátka ten nejlepší vánoční dárek. Který trvá celý rok. A nestárne.

řešení č. 3 – Kurz v Centru Elpida

Koupili jste (pra)rodičům mobilní telefon, ale už nemáte sílu je s ním naučit pracovat? Chtěli byste jim dodat sebevědomí, aby se nebáli cestovat, a pomoci jim k tomu, aby se na cestách domluvili? Věnujte jim poukázku na některý z kurzů, které v rámci dvou pražských poboček pořádá Elpida.

Spektrum aktivit je širší než široké – kromě oblíbených počítačových a jazykových kurzů patří mezi favority například dílna YouTuberingu, senior cirkus s chlapci ze souboru LaPutyka, tvůrčí psaní se spisovatelkou Markétou Lukáškovou nebo nový cyklus Život v době informační, který seniorům pomáhá s orientací v mediálním světě. Poukázky je možné koupit online.

Pokud je vám organizace Elpida sympatická, můžete ji podpořit byť třeba malým darem. Za každých 50 Kč umožníte jednomu člověku zúčastnit se některého z kurzů. Za 100 Kč dovolíte jednomu seniorovi, který se ocitl v tíživé životní situaci, zavolat na Linku seniorů. Vašich 276 Kč bude prostřednictvím časopisu VITAL dělat celý rok radost hned lidem v pečovatelském domě. DĚKUJEME!

Kontakt pro média
Lada Brůnová ~ lada.brunova@elpida.cz ~ +420 739 659 456

Elpida
Elpida znamená řecky naděje. Je to ale také jméno organizace, která pomáhá seniorům stát se sebevědomou a respektovanou součástí společnosti. V duchu motta Old’s Cool mění Elpida pohled na stáří – provozuje vzdělávací a kulturní Centrum Elpida pro seniory z celé Prahy a krizovou Linku seniorů, založila značku Ponožky od babičky, vydává časopis VITAL, pořádá mezigenerační Old's Cool festival. Zkrátka se snaží, aby čeští senioři vedli plnohodnotný & veselý život.