Možná vám podobné pletla i vaše babička

Dárky, které pomáhají, jsou stále žádanější. Není divu, že se hřejivý projekt Ponožky od babičky organizace Elpida těší velkému zájmu už 7 let. O co se jedná? Více než 200 babiček z celého Česka doma plete originální ponožky z darované vlny. Výtěžek z jejich prodeje jde nejen pletařkám, ale také na podporu dalších aktivit pro seniory.

Vizuál z kampaně NEjsme stroje

Seniorky pletou ručně, pomalu a s radostí. Protože ruční práci nenahradí žádný stroj a továrna se nikdy nevyrovná domácí atmosféře. Každá z pletařek má svůj styl, každý pár je originál. Obdarujte vaše blízké ponožkami, které zahřejí nejen na nohou, ale i u srdce.

Značku Ponožky od babičky založila nezisková organizace Elpida s cílem podpořit seniory. Hřejivé ponožky z darované příze aktuálně plete více než 200 seniorek z celé České republiky. Jejich koupí podpoříte nejen pletařky, ale také další aktivity a program pro seniory, ve vzdělávacím a kulturním centru Elpida.

Elpida fandí recyklaci, vlajkovou lodí jsou proto ponožky pletené z darovaných klubek. Mimo to nabízíme také ručně pletené ponožky z nové příze, kde je každý motiv v limitovaném množství. Z kolekcí jako jsou duhovky, nová láska nebo rebelka si můžete vybrat na našem e-shopu www.ponozkyodbabicky.cz.

Odkaz na Facebook projektu Ponožky od babičky ZDE

Aktuální kampaň ZDE

Odkaz na e-shop Ponožky od babičky ZDE

Zakoupením ponožek můžete pomoci také lidem v nouzi! Kupte ponožky a my je pošleme seniorům do vybraných pečovatelských zařízení, pacientům a personálu do přetížených nemocnic nebo lidem bez domova. Ručně pletené Ponožky od babičky totiž zahřejí každého nejen na nohou, ale i u srdce.❤️ Projekt ponožky bez domova ZDE

Nabídka pro firmy ZDE

Hledáte originální dárek pro své zaměstnance nebo obchodní partnery? Vybereme vám ty nejkrásnější ponožky, dárkově je zabalíme a přiložíme kartičku s věnováním. Pracují Vaši zaměstnanci z domova? Zajistěte jim teplo od nohou! Chcete pomoci dobré věci? Věnujte Ponožky do Domovů pro seniory.

Máte zájem o spolupráci nebo více informací? Spojte se s námi na ponozky@elpida.cz.

Elpida

Elpida znamená řecky naděje. Je to také jméno neziskové organizace, která už od roku 2002 pomáhá seniorům zůstat se sebevědomou a respektovanou součástí společnosti. V duchu motta OLD’s COOL mění pohled na stáří. Provozuje vzdělávací a kulturní Centrum Elpida pro seniory z celé Prahy a krizovou Linku seniorů 800 200 007. Vydává časopis VITAL. Založila značku Ponožky od babičky a realizuje řadu mezigeneračních projektů.