Linka seniorů není jen sluchátko

Haló, teda... dobrý den z Elpidy :)

Rádi bychom vám představili naši krizovou telefonickou Linku seniorů a nabídli materiály, které vám mohou při práci a setkávání se seniory pomoct 👇

 

📞 Linka seniorů, dobrý den...

Pokud uslyšíte tuhle větu, vytočili jste číslo 800 200 007 kterýkoliv den mezi 8 a 20 hodinou. Nikdo konkrétní se vám nepředstaví. Proč? Vzniká tak anonymní a důvěrný prostor pro sdílení vašich starostí a černých myšlenek. Můžete si říct o pomoc, praktickou radu či povzbuzení. Na druhé straně sedí pracovníci se vzděláním v krizové intervenci a přehledem v oblasti seniorské problematiky.

Zajímá vás, s čím se na nás klienti obrací? Přečtěte si krátké příběhy z Linky seniorů.

 

 

 

Přehlížená témata nepřehlížíme

V rámci kampaně Dnes neumírej jsme doslova do ulic vynesli téma prevence sebevražd seniorů. Lidé ve věku 65+ jsou druhou nejohroženější skupinou obyvatel z hlediska sebevražedného jednání, a to zejména z hlediska dokonaných sebevražd.

Pomoc, ke které se můžete kdykoli vrátit

Tým Linky seniorů připravuje také podpůrné a odborné materiály. Některé z nich jsou určeny i laické veřejnosti. Nikdy nevíte, kdy se budou hodit. Všechny najdete zde

 

 

Vzděláváme a pořádáme odborné konference

Aktuálně nabízíme vzdělávací semináře a kurzy v oblasti komunikace se seniory, poskytování telefonické krizové intervence, či péče o osobu s demencí. Je možné využít kurzů s akreditací MPSV či domluvit kurz na míru. Vedle vzdělávacích aktivit nabízíme také supervizi či debriefing.

 

Něco se stalo? Zvažte vaše síly a možnosti

🆘 Něco se stalo je náš informační portál, který pomáhá seniorům či jejich blízkým zorientovat se v systému dostupné pomoci, pokud se ocitnou v nečekané situaci. Ať už to je domácí násilí, nutnost postarat se o blízkého člověka nebo zhoršující se zdravotní stav. Včasné vyhledání odborné pomoci zvyšuje šanci na úspěch.

 

Věděli jste, že naše linka je tady i pro pečující? 

Tématem péče o své blízké se zabýváme i v jedné z epizod našeho podcastu. Mluvíme v něm o domácí péči i o té institucionální. Radíme, jak komunikovat s těmi, kterých se to týká, a také jak nevyhořet. Podcast Elpida najdete ve všech podcastových aplikacích.

 

Řekněte o Lince seniorů vašim blízkým. 

Volání je zdarma díky podpoře Nadace O2.