Kompot: ovocné pletení

~ pozvánka na nejsladší akci tohoto roku ~

V Elpidě slavíme novinky v repertoáru pletařek našeho projektu Ponožky od babičky: ovocné ponožky kiwi, meloun a ananas. Na počest nové řady ručně pletených ponožek s ovocnými motivy pořádáme WORKSHOP KOMPOT v kavárně Zmrzlina Hlína v budově Kampus Hybernská.

Od našich dam z projektu Ponožky od babičky se v příjemném prostředí kavárny plné květin naučíte různé techniky pletení ponožek, čepic, šál a nově také oblečků na oblíbenou dětskou hračku.

~ sobota 16. února 2019 ~ 13–18 hodin ~

Pozvání přijala také designérka Tereza Rosalie Kladošová, od které se můžete naučit vyšívání na svetry. Tato technika byla hitem na předchozích workshopech, a tak jí s radostí opět zapojujeme. Přineste své okoukané nebo lehce poškozené staré svetry a vylepšete si je pod vedením Terezy efektními barevnými výšivkami s ovocnými motivy.

Novinka, kterou zařazujeme do workshopu poprvé, je háčkování topů a bikinových svršků. Podle módních předpovědí budou právě háčkované topy v roce 2019 velkým módním trendem, na party v klubu i na pláži u vody. Proto jsme oslovili designérku plavek PLOVE, Pavlínu Miklasovou, která na háčkovaných plavkách už v minulosti spolupracovala s pletařkou z projektu Ponožky od babičky. Společně vás naučí vytvořit jedinečné letní ručně háčkované topy a bikiny.

Akce je určená všem generacím, včetně dětí, které si mohou s pomocí dospělých a pletařek z Ponožek od babičky uplést svetr na svou oblíbenou hračku.

Vezměte všechny své blízké a milé, a pojďte s námi strávit příjemné odpoledne u pletení a háčkování.

Veškeré vybavení včetně vln bude na místě, ale pokud máte své oblíbené háčky, jehlice a vlny, se kterými chcete pracovat, vezměte je s sebou. Akce je zdarma.

Workshop vzniká ve spolupráci s Modeschau radio showSTYČ.

Za cover foto děkujeme Shotby.us.

~ UDÁLOST NA FACEBOOKu ~

Workshopy Hladce obrace jsou otevřeny zájemcům o pletení, začátečníkům i pokročilým. Základy pletení i speciální finesy výroby vlněných ponožek vás naučí zkušené pletařky. Na akci můžete přinést nepotřebnou vlnu, která vám doma odpočívá v krabicích, babičky ji rády zrecyklují a promění v krásné ponožky.

Elpida znamená řecky naděje. Je to ale také jméno organizace, která pomáhá seniorům stát se sebevědomou a respektovanou součástí společnosti. V duchu motta Old’s Cool mění Elpida pohled na stáří – provozuje vzdělávací a kulturní Centrum Elpida pro seniory z celé Prahy a krizovou Linku seniorů, založila značku Ponožky od babičky, vydává časopis VITAL, pořádá mezigenerační Old's Cool festival. Zkrátka se snaží, aby čeští senioři vedli plnohodnotný & veselý život.