Nápověda Seznamky Elpida

Jak začít?

Pokud nejste na seznamku přihlášeni, můžete pouze prohlížet inzeráty, nebude ale možné odpovědět, nebo napsat inzerát vlastní. Pokud chcete sami začít seznamku používat, vytvořte si nejprve vlastní uživatelský profil zde. Je to snadné a zabere to jen pár minut.

Kdo uvidí mé osobní údaje?

Vaše jméno, rok narození a bydliště jsou veřejně viditelné. Můžete proto uvádět i údaje přibližné, např. Jaroslav, Praha-Východ. Rozhodněte prosím sami, jak moc chcete chránit vaše soukromí, ale obecně doporučujeme vystupovat spíše pod křestními jmeny, nebo přezdívkami. Vaše e-mailová adresa není pro ostatní dostupná. Nedporučujeme nikam uvádět váš telefon.

Seznamka při registraci hlásí, že profil s uvedenou e-mailovou adresou, nebo jménem již existuje.

Všichni uživatelé seznamky jsou unikátní, musí proto používat unikátní jméno a e-mailovou adresu. Pokud je adresa, kterou zadáváte skutečně vaše, pravděpodobě máte již profil vytvořený. Potom můžete využít připomenutí hesla.

Seznamka hlásí, že je registrace odeslána, ale na e-mail jsem nic nedostal. Zažádal jsem o připomenutí hesla, ale nic mi nedošlo.

Zkontrolujte prosím svůj e-mailový koš s nevyžádanou poštou (spam).

Mám vytovřený profil, jak pokračovat?

Pokud jste přihlášen, můžete bez omezení zadávat inzeráty, nebo odpovídat na inzeráty ostatních. Nový inzerát vytvoříte kliknutím na položku Nový inzerát v levém menu, pomocí Moje inzeráty si můžete prohlédnout inzerci, kterou jste již na seznamku zadali. Ve vašem profilu můžete také měnit údaje, nebo nahrát vlastní obrázek (Upravit profil). Zde si také můžete změnit heslo a případně e-mail. V sekci Zprávy najdete odpovědi na inzeráty s další komunikaci s ostatními na seznamce.

Co znamenají kruhové piktogramy u inzerátů, které vidím, když se přihlásím?

Obrázekm srdce můžete vybraný inzerát označit jako oblíbený a později se k němu snadno vrátit (Oblíbené). Obrázkem šipky můžete na vybraný inzerát odpovědět. Pomocí obrázku vykřičníku můžete administrátory seznamky upozornit na obsah, který je dle vašeho názoru na seznamce nevhodný.

Pokud si prohlížíte vaše vlastní inzeráty, uvidíte místo toho obrázek se třemi tečkami. Ten slouží k úpravě inzerátu. Vedle něj najdete obrázek s písmenem X, kterým můžete váš inzerát smazat. U všech piktogramů získáte nápovědu, pokud nad nimi chvíli zastavíte kurzor myši.

Co se stane, když odpovím na inzerát?

Z důvodu zachování bezpečnosti seznamka neprozrazuje nikomu žádné e-mailové adresy. Pokud odpovíte na cizí inzerát, přijde jeho pisateli od seznamky e-mailem upozornění a může s vámi navázat další kontakt prostřednictvím zpráv seznamky. Pokud tak učiní, dostanete prozměnu upozornění vy a můžete mu ze seznamky zaslat odpověď. Doporučujeme, abyste z důvodů bezpečnosti neuváděli nikde v inzerátech, či zprávách svou vlastní e-mailovou adresu.

Co se stane, když někdo odpoví na můj inzerát?

Odpovědi na vaši inzerci vám budou chodit na e-mail formou upozornění, navázat další kontakt můžete prostřednictvím zpráv seznamky. Během této komunikace jsou všechny e-mailové adresy skryty. Berte prosím na zřetel, že pokud někomu sdělíte svou e-mailovou adresu, může vám psát bez omezení mimo portál seznamky.

Můžu zaslat zprávu někomu, kdo nezadal na seznamce inzerát, ale má zde svůj profil?

Seznamka dovoluje zasílání zpráv pouze v návaznosti na zadané inzeráty, nebo jako odpověď na zprávu, kterou jste touto cestou obdrželi.

Mohu ke svým inzerátům přidat obrázek?

K jednotlivým inzerátům obrázek přidat nelze, můžete však přidat úvodní obrázek ke svému profilu. Ten se pak objeví u všech vašich inzerátů.

Jak mohu zrušit svůj profil a smazat všechny inzeráty?

Ke smazání profilu slouží nejspodnější tlačítko v sekci Upravit profil. Tato změna bude nevratná, budou smazána všechna vaše data, inzeráty a pošta. Zprávy, které jste již někomu odeslali smazat nelze. Zrušení profilu musíte potvrdit ze svého e-mailu.

Seznamka nefunguje dobře. Nemůže být chyba v mém počítači?

Je možné, že některé funkce mohou být ve starších internetových prohlížečích omezeny. Seznamka byla spolehlivě testována na novějších prohlížečích Chrome, Firefox, Safari a Internet Explorer. Pro starší prohlížeče již nedokážeme plnou funkčnost seznamky zajistit. Pokud vaše problémy přetrvávají doporučujeme použít prohlížeč Firefox.

Objevil se jiný zásadní problém s používáním seznamky? Nevíte si rady s přihlášením?

Zeptejte se na elpidaporadna@email.cz, nebo napište do počítačové poradny Elpidy.