Konec moře – podpořte 2 hovory

Časopisy, knihy

Cena:270.00
Kniha lyrických textů autorky Zuzky Kučerové a ilustrátorky Lady Brůnové o tom, že prožitek smrti není jednou ze součástí života. Je to spíš něco jako DNA. Možná ho nevnímáte, ale bez něj byste nebyli stejní. Výtěžek z prodeje je věnován obecně prospěšné společnosti Elpida na provoz krizové telefonické Linky seniorů 800 200 007.

Zuzka Kučerová (*1987) vystudovala dějiny umění na Masarykově univerzitě. Živí se textem, PR a marketingem v oblasti módy. Většinu času tráví chůzí, psaním nebo čtením. Najdete ji na zuzka-kucerova.wordpress.com

Koupí jedné knihy pomůžete dvěma seniorům dovolat se na linku a získat tak pomoc a podporu.

Zuzka Kučerová: Dva hovory
Ilustrace: Lada Brůnová
56 stran, Papírna, 2017
ISBN 978-80-270-2445-2

Ukázka z knihy (pdf)


Celý výtěžek z prodeje knihy jde na provoz krizové telefonické Linky seniorů 800 200 007, kterou od roku 2002 provozuje Elpida o.p.s.. Možná si spolu s knihou tedy koupíte i dobrý pocit. To ale neznamená, že by její obsah následoval estetiku sluníčkových charitativních předmětů. Naopak. Umění funguje samo o sobě a pomáhat je samozřejmost. Autorky si vybraly Elpidu mimo jiné proto, že staří lidé nejsou pro dárce tak atraktivní jako pejsci z útulku nebo opuštěné děti s velkýma očima.
Elpida pomáhá seniorům stát se samozřejmou, sebevědomou a respektovanou součástí naší společnosti. Linka seniorů 800 200 007 je jedním z jejích mnoha projektů. Na bezplatné a anonymní lince mohou volající sdílet své pocity, zapomenout na chvíli na osamělost a dozvídají se kontakty na další relevantní služby a instituce. Cena jednoho hovoru je cca 100 Kč.